Svi članci od korisnik

Međunarodno takmičenje iz islamske vjeronauke

Mirha Čikarić 1. mjesto na Međunarodnom takmičenju iz islamske vjeronauke.
U nedjelju 01.07.2018. godine u organizaciji Rijaseta Islamske zajednice Bosne i Hercegovine u Gazi Husrev – begovoj biblioteci u Sarajevu održano je 6. Međunarodno takmičenje iz islamske vjeronauke. Učenica OŠ „Kalesija“ Mirha Čikarić je zauzela 1. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji sa osvojenih 99 od mogućih 100 bodova. Ekipno 1. mjesto je pripalo Bosni i Hercegovini, 2. mjesto je pripalo Hrvatskoj a 3. Austriji. Kao nagrada za postignuti uspjeh Mirha i njen mentor nastavnik Hamdija Bajrić dobili su sedmodnevno putovanje u Tursku. Učenici Mirhi Čikarić i mentoru Hamdiji Bajriću čestitamo na velikom uspjehu i dostojanstvenom predstavljanju OŠ „Kalesija“, opštine Kalesija i države BiH.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Državno takmičenje iz vjeronauke

Dok se učenici raduju završetku školske 2017/2018. godine i odmoru koji slijedi, za one najvrednije odmora nema. Naime nakon objave KONAČNIH rezultata sa 7. državnog takmičenja iz islamske vjeronauke utvrđeno je da je naša učenica Čikarić Mirha osvojila 1. mjesto i samim tim se plasirala na međunarodno takmičenje. Stoga Mirhi i njenom mentoru nastavniku Hamdiji slijedi dodatni rad. Čestitamo i želimo puno uspjeha i na međunarodnom takmičenju koje će se održati 1.7.2018. godine u Sarajevu.

Učenik generacije

Amila Alikadić – Učenik generacije OŠ “Kalesija”
Na osnovu Pravilnika o utvrđivanju kriterija za izbor učenika generacije MON TK, Nastavničko vijeće OŠ “Kalesija” na sjednici održanoj 18.5.2018. godine jednoglasno je donijelo Odluku o proglašenju Alikadić (Zuhdija) Amile za učenika generacije školske 2017/2018. godine.

Učenica OŠ „Kalesija“ Mirha Čikarić 2. mjesto na Državnom takmičenju iz vjeronauke.
U subotu, 12. maja 2018. godine, u prostorijama Medrese „Osman ef. Redžović“ u Visokom održano je 7. Državno takmičenje iz Islamske vjeronauke. Učenica OŠ „Kalesija“ Mirha Čikarić osvojila je 2. mjesto u kategoriji osmih razreda. U Takmičenju su učestvovali najbolji predstavnici osmih i devetih razreda osnovne škole, te prvih razreda srednje škole sa područja svih osam muftijstava u BiH koji su u prethodnom periodu kao najuspješniji prošli nivoe: školsko takmičenje, opštinsko takmičenje i kantonalno, regionalno takmičenje.

Kantonalno takmičenje iz matematike

Dana 24.3.2018. godine u OŠ „Banovići“ u Banovićima održano je Kantonalno takmičenje iz matematike. U kategoriji 9. razreda učenica OŠ „Kalesija“ Rakovac Kanita zauzela je 2. mjesto te se plasirala na Federalno takmičenje. Takođe je i učenik 9. razreda OŠ „Rainci Gornji“ Imamović Hamaza zauzeo 3. mjesto i plasirao se na Federalno takmičenje. I ostali članovi naše ekipe pokazali su dobre rezultate . Učenicima i njihovim nastavnicima čestitamo na uspjehu. Ovom prilikom se želim zahvaliti i Opštini Kalesija koja je organizovala prevoz učenicima i nastavnicima sa naše opštine.

Regionalno takmičenje iz islamske vjeronauke

Dana 24.3.2018. godine u JU Gimnazija Živinice održano je Regionalno takmičenje iz islamske vjeronauke. U kategoriji 8. razreda učenica OŠ „Kalesija“ Mirha Čikarić je zauzela 3. mjesto sa osvojenim 91 bodom te se plasirala na Državno takmičenje. I ostali članovi naše ekipe pokazali su izuzetno znanje zauzevši 4. mjesto Bikić Mehmedalija sa osvojenih 90 bodova i 5. mjesto Tarik Karahasanović sa osvojenih 89 bodova. U kategoriji 9. razreda naša učenica Zulić Merima je zauzela 4. mjesto. Učenici 8. razreda OŠ “Kalesija” su ekipno bili daleko najbolji od svih učesnika. Učenicima i njihovim mentorima Bajrić Hamdiji i Imamović Mehmedaliji čestitamo na uspjehu.

Svjetski dan borbe protiv epilepsije

Učenici i nastavnici OŠ „Kalesija“ obilježili Svjetski dan borbe protiv epilepsije.
Učenici i nastavnici naše škole prigodnim programom i predavanjem obilježili Svjetski dan borbe protiv epilepsije. O ovoj bolesti učenicima OŠ “Kalesija” govorio je dr. Asim Mehmedović. Upoznao ih je s ovom vrstom bolesti, koja nije nije ništa drugačija bolest od drugih, da osoba sa epilepsijom nije ograničena da postigne ono što je sebi zacrtala. Cilj je educiranje učenika ali i šire javnosti o ovoj bolesti te uticati da se otklone stidno-negativne konotacije o epilepsiji. Zahvaljujemo se Domu zdravlja Kalesija i BKC Kalesija na podršci u realizaciji ovih aktivnosti.

Kantonalno takmičenje iz fizike

Učenica OŠ “Kalesija” Kanita Rakovac zauzela 1. mjesto na Kantonalnom takmičenju iz fizike.
U OŠ “Brčanska Malta” u Tuzli održano Kantonalno takmičenje iz fizike. Učenica OŠ “Kalesija” Kanita Rakovac je osvojila maksimalnih 100 bodova te dijeli 1. mjesto sa još pet učenika. Plasman na Federalno takmičenje je izborila i Amila Alikadić učenica naše škole zauzevši 5. mjesto. Učenicima i nastavnici Mirsadi Hasanović čestitamo na osvojenom 1. mjestu i plasmanu na Federalno takmičenje.