Učenici OŠ “Kalesija” se plasirali na državno takmičenje iz Islamske vjeronauke

Danas je u Osnovnoj školi “Novi Grad” Tuzla održano regionalno takmičenje učenika 8. i 9. razreda iz Islamske vjeronauke na kome su učestvovali predstavnici 21 opštine. U tako jakoj konkurenciji učenici OŠ “Kalesija” su ostvarili izuzetno zapažene rezultate :
– VIII razredi Halilović Dženana 4. mjesto sa 96 bodova.
– IX razredi Smajlović Ema 1. mjesto i plasman na državno takmičenje osvojivši maksimalnih 100 bodova.
Velike zasluge za uspjeh pored učenika pripadaju i predmetnom nastavniku Bajrić Hamdiji.

islamska regionalno1 islamska regionalno2 islamska regionalno3 islamska regionalno4 islamska regionalno5

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Općinsko takmičenje iz fizike

OŠ “Kalesija” 3. mjesto na takmičenju iz fizike 8. razreda

Osnovna škola „Tojšići“ bila je domaćin i Općinskog takmičenje iz fizike za učenike osnovnih škola sa područja općine Kalesija. Učesvovali su predstavnici svih pet kalesijskih osnovnih škola, a takmičenje je održano za učenike 8. i 9. razreda.

U kategoriji 8. razreda najbolji su bili Lejla Sinanović (OŠ Kalesija), na prvom mjestu, Muhamed Suljkanović (OŠ Rainci Gornji) na drugom mjestu i Naida Kulanić i Emina Majdančić (obje OŠ Vukovije) koje su podijelile treće mjesto. Ekipno u konkurenciji osmih razreda prva je OŠ Rainci Gornji, druga OŠ Vukovije, a treća OŠ Kalesija.

fizika

Općinsko takmičenje iz odbojke

ODBOJKAŠICE OŠ “KALESIJA” NAJBOLJE NA OPŠTINI
Danas je u sali MSŠ “Kalesija” održano općinsko takmičenje iz odbojke. Na takmičenju su nastupale sve škole sa područja općine Kalesija: OŠ “Kalesija”, OŠ “Memići”, OŠ “Rainci Gornji”, OŠ “Vukovije” i OŠ “Tojšići.
Prvo mjesto u ženskoj kategoriji osvojila je Osnovna škola Kalesija bez izgubljenog seta. Na drugoj poziciji nalazi se OŠ “Rainci Gornji”, dok je treće mjesto osvojila OŠ “Vukovije”.